לגזור ולשמור: ההטבות שמגיעות לכם כחיילים

השירות הצבאי לא תמיד נעים וקל, אבל מגיע עם כמה הטבות משתלמות במיוחד שאפשר לנצל.

אז מתאים לכם בילוי בקולנוע בהנחה? לא לשלם על תחבורה ציבורית? כניסה בחינם לגנים ולשמורות טבע? הנחות משמעותיות בבתי עסק שכנראה אתם גם ככה קונים בהם? לכל המידע, המשיכו לקרוא:

 

ההטבות לחיילים בסדיר

אם אתם חיילים בשירות החובה שלכם, אתם חייבים להכיר את ההטבות הבאות:

 

תחבורה ציבורית

חיילים זכאים לנסוע בתחבורה ציבורית (אוטובוסים ורכבות) בחינם! כדי לקבל את ההטבה, תצטרכו ללבוש מדים צבאיים מלאים ולהציג חוגר או תעודה מתאימה אחרת בעת העלייה לאמצעי התחבורה. מדובר על הטבה משתלמת וחסכונית מאוד, המאפשרת לכל חיילי הסדיר והמילואים לנסוע לכל מקום, גם אם לא במסגרת הצבא.

 

השכלה גבוהה

אם אתם במהלך השירות הצבאי שלכם ואתם מעוניינים להתחיל ללמוד באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה, תופתעו לגלות כי כמעט כל המוסדות מעניקים הטבות לחיילים בצורה כזו או אחרת. על מנת להבין את ההטבה המדויקת, פנו למוסד בו אתם מעוניינים ללמוד. תוכלו למצוא הנחה בדמי רישום, קורסים במתנה וגם מלגות שונות לחיילים.

 

הנחות לחיילים בקולנוע

פינוק עם סרט בקולנוע מעולם לא היה משתלם יותר. חיילים זכאים לכרטיסי קולנוע מוזלים בהצגת תעודה מתאימה. שימו לב, תעודה אחת מזכה ברוב המקומות לשני כרטיסים בהנחה. תבחרו את מי לקחת ותצאו לערב סרט כיפי.

הנחות לחיילים בקולנוע


הנחות ברשות הטבע והגנים

כידוע לכם, יש עשרות שמורות טבע ברחבי הארץ. חיילים המשרתים בשירות חובה יוכלו להיכנס לרובם ללא תשלום. אל שאר השמורות תוכלו להיכנס בקניית כרטיס מוזל (מאוד). אם עוד לא תכננתם לכם טיול מרתק בשמורת הטבע, הגיע הזמן.


כרטיס כוכבים

מאחר וצה"ל לא מספק את כל הציוד האישי הנחוץ והדרוש לשירות צבאי, הוא מספק לכל מועמד לשירות ביטחון כרטיס כוכבים. כך, כל מלש"ב יוכל לרכוש על חשבון צה"ל את הציוד הדרוש לו לפני הגיוס לצבא. בהתאם לתפקיד אליו אתם מיועדים, תקבלו כוכבים ששווים לכם כסף. תוכלו לגשת לחנויות שבהסדר ולממש בהתאם לצרכים שלכם את הכוכבים.

 

הנחות נוספות

חיילים זכאים למגוון הטבות בבתי עסק רבים, ביניהם בנקים, הצגות ומופעים, צימרים, מגזינים, מסעדות מזון מהיר, כניסה לשמורות רשות הטבע והגנים, פארקי מים ופארקי שעשועים, הנחות בחנויות ספרים, ברשתות הסלולר, בדמי ניהול בכרטיסי אשראי ועוד המון!

 

הטבות ללוחמים

חיילים לוחמים זכאים לכל ההטבות שהצגנו במאמר ויותר. אם אתם לוחמים, אתם זכאים לתעודת לוחם מיוחדת שיכולה לזכות אתכם בין השאר בנסיעה חינם בתחבורה ציבורית (ללא צורך בלבישת מדים), משכורות מוגדלות וגם במלגות מוגדלות בעת הרשמה ללימודים אקדמיים.

מועדון יותר – מועדון בתי העסק להטבות לחיילים

"יותר" הוא מועדון הטבות מוכר וותיק, המופעל לטובת חיילים המשרתים בשירות חובה.  מועדון זה מקנה לחיילים הנחות, מבצעים והטבות במגוון תחומים וחנויות. לחיילים מגיע "יותר" ולכן גם בנקים, חברות אשראי ובתי עסק משתפים פעולה על מנת שאתם תרוויחו.

כיצד נהנים מהטבות מועדון "יותר"? על החייל להחזיק בכרטיס אשראי שמונפק דרך הבנק, על הכרטיס מוטבע סמל "יותר" ואת ההטבות ניתן לקבל בפירוט הסיכום החודשי. לדוגמה, אם רכשתם ב-200 ש"ח ואתם זכאים ל-5% הנחה באותו בית עסק, בפירוט החודשי יופיע לכם חיוב על סך 190 ש"ח.

את רשימת הבנקים ורשימת בתי העסק שמשתפים פעולה עם מועדון יותר, תוכלו למצוא באתר הרשמי שלהם. מה שבטוח, מדובר על הטבות משתלמות למדי מאחר ותוכלו למצוא בתי עסק במגוון רחב של קטגוריות: צרכנות, מזון, לייף סטייל, סלולר ועוד. כך, תוכלו לקנות יותר עם הכסף שלכם.

הטבות של בנקים לחיילים בסדיר

מלבד העובדה שרוב הבנקים נמצאים בהסדר עם מועדון יותר, הבנקים מעניקים הטבות שונות לחיילים בסדיר: פטור מדמי כרטיס אשראי, חשבון פטור עמלות עו"ש (לפעולות בסיסיות), מסגרת אשראי עם ריבית נמוכה, הלוואות משתלמות, הנחה ברכישת מט"ח ועוד.

כל בנק מעניק פחות או יותר את אותן ההטבות שציינו, כל אחד יעניק אותן בהיקף שונה ובתנאים שונים ולכן תוכלו לבצע סקר ולבדוק איזה בנק הכי משתלם בהתאם לצרכים שלכם. לדוגמה, בנק אוצר החייל הטבות לחיילים או בנק לאומי הטבות לחיילים, שם תוכלו לקבל פטור מדמי כרטיס אשראי ל-4 שנים ומסגרת אשראי עד 1,000 ש"ח ללא ריבית.


לסיכום, חיילים זכאים להרבה יותר!

בין אם קרביים ובין אם סדירניקים, בין אם מחזיקים בתפקיד משרדי ובין אם רצים עם החיילים במסע אלונקות – כל חיילי צה"ל עובדים קשה ומשרתים את המדינה ולכן זכאים להטבות שונות המקלות ומתגמלות אותם לאורך השירות.

 

את ההטבות השונות לחיילים ניתן לנצל גם מעבר למסגרת הצבאית, במגוון עצום של בתי עסק, מוסדות, חברות וארגונים, כמעט בכל תחומי החיים. בעידן של יוקר מחייה משמעותי ולאור עליית המחירים שמכבידה משמעותית על התקציב המצומצם ממילא – הטבות אלה הופכות חיוניות פי כמה וכמה ולכן שווה להתחיל לנצל אותן וכמה שיותר.

שאלות נפוצות:

חיילים בשירות סדיר זכאים למגוון עצום של הטבות, מבצעים והנחות בבתי עסק שונים ובמקומות שונים ברחבי הארץ. תוכלו לנסוע בחינם בתחבורה ציבורית (בלבישת מדים), לקבל הנחה בבילוי בקולנוע, להיכנס בחינם לחלק משמורות הטבע והגנים, לקבל כרטיס כוכבים ועוד המון.

בשיתוף פעולה עם הבנקים, חברות כרטיס האשראי ובעלי העסק תוכלו להצטרף למועדון יותר. מועדון זה נותן לכם הטבות, מבצעים והנחות בבתי עסק בכל התחומים: צרכנות, לייף סטייל, סלולר, מזון ועוד. כך, תוכלו לחסוך כסף ופשוט לקבל "יותר".

  1. חיילים לוחמים זכאים לתעודת לוחם שיכולה להקנות להם הנחות והטבות מוגדלות. לדוגמה, נסיעה בתחבורה ציבורית בחינם (ללא צורך בלבישת מדים), משכורות מוגדלות ובמלגות מוגדלות בעת הרשמה ללימודים אקדמיים.

 

סטודנטית בעתודה אקדמית

עתודה אקדמית

אם אתם רוצים ללמוד ולטפח קריירה כבר עכשיו, להשתמש בידע והכישורים שצברתם כדי להשפיע, להוביל ולשרת בתפקיד עם תנאים מצוינים

לקריאה »
חיילים ישראלים

התנדבות לצה"ל

אתם מעוניינים להתגייס לצה"ל, אך קיבלתם פטור מהשירות בשל סיבות שונות כמו סיבה בריאותית או סיבה נפשית? תשמחו לדעת כי

לקריאה »
נגישות