חיילים מחזיקים נשק

הכנה לצו ראשון

הכנה לצו ראשון - קבלו הצצה

שימו לב שהמבחנים הפסיכוטכניים בצו הראשון מוגבלים בזמן ונמשכים כשעתיים, בהתאם לקצב הנבחן. לכל חלק במבחן יש את הזמן המוקצב לו, וגם אם סיימתם חלק אחד לפני הזמן לא תוכלו להשתמש בזמן שנותר כדי לפתור את החלק הבא. השאלות במבחנים נוטות לחזור על עצמן, ולכן בעזרת תרגול נכון והתמדה ניתן לראות שיפור בפתירת המבחנים לדוגמא. ככל שתתרגלו יותר כך תגדילו את סיכויי הצלחה במבחן הפסיכוטכני האמיתי.

 

ברוכים הבאים לסימולציה שלנו. לפניכם 10 שאלות אשר לכל אחת מהן תשובה אחת נכונה. יש לענות על כל השאלות. לרשותכם עומדות 10 דקות, בסיום פתרון המבחן ינתנו הסברים על כלל השאלות. כדי להתחיל בהצגת השאלה הראשונה, לחצו על הכפתור "קדימה"


הכנה לצו ראשון וקבלת הכלים הנכונים להצלחה

השאירו פרטים בטופס הפניה ונציג מטעמינו יצור איתכם קשר לפרטים על הקורס.

או חייגו: 077-5669022

מעטפת מלאה של הכנה לצו ראשון

מבחנים פסיכוטכניים

המבחנים הפסיכוטכניים נועדו לבחון את הכישורים הקוגניטיביים שלכם במגוון רחב של תחומים. המבחנים מורכבים משאלות אמריקאיות, כשלכל שאלה יש 4-5 תשובות אפשריות.

הכנה לשאלות אנלוגיות מילוליות

בחלק של השאלות אנלוגיות מילוליות יש להשיב על הקשר שבין שתי מילים (כמו למשל חתול ועכבר) ולפי אותו קשר ליצור צמד מילים שיש ביניהן קשר דומה.

הכנה למבחן כמותי

בחלק זה תידרשו לפתור בעיות חשבון פשוטות יחסית כמו חיבור וחיסור, לוח הכפל, שברים, אחוזים, ממוצע, שאלות הספק ויחס ועוד. מטרתן של הבעיות היא לבדוק את היכולת האנליטית שלכם.

הכנה לשאלות אנלוגיות צורניות

בחלק זה יהיה עליכם למצוא את הקשר שבין שתי צורות, ולהרכיב צמד צורות על בסיס קשר דומה. שאלות אלו בוחנות את הלוגיקה וההיגיון שלכם.

הכנה למבחן הבנת הנקרא

חלק זה כולל טקסט קצר ושאלות על בסיס הכתוב בטקסט. מבחן זה בודק את השליטה שלכם בשפה העברית ובהבנת הנקרא.

הכנה למבחן הבנת הוראות

חלק זה כולל שאלות מעט טריקיות שעל מנת לענות עליהן יש לעקוב עקב הוראות השאלה. שאלות אלו בודקות את יכולות ההבנה והחשיבה שלכם.

ראיון אישי

ראיון אישי נמשך כחצי שעה, ובמסגרתו מאבחנת פסיכוטכנית תשאל אתכם שאלות שמטרתן להכיר את האופי שלכם, את הערכים, את ההתמודדות שלכם עם אתגרים, את המוטיבציה שלכם ומה הייתם רוצים לעשות בשירות הצבאי שלכם.

שאלות נפוצות בנושא הכנה לצו ראשון

הצו הראשון כולל בין היתר ראיון אישי ומבחנים פסיכוטכניים שתוצאותיהם ישפיעו על עתידכם הצבאי. צה״ל יחליט אילו אפשרויות שיבוץ ותפקידים ייפתחו בפניכם בהתאם לביצועים שלכם בשלב זה. בדרך כלל יש לכם רק הזדמנות אחת לעבור את המבחנים הפסיכוטכניים, ולכן עליכם לבצע אותם על הצד הטוב ביותר. על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם ולהגיע למסלולים ולתפקידים היוקרתיים והנחשבים ביותר, חשוב שתעברו הכנה לצו ראשון.
קורס הכנה לצו ראשון מציע לכם סימולציות המדמות מבחנים לדוגמא. המבחנים הפסיכוטכניים כוללים חמישה חלקים: חשיבה כמותית, אנלוגיות צורניות, אנלוגיות מילוליות, מבחן הבנת הוראות ומבחן הבנת הנקרא (אנו נרחיב בהמשך המאמר על מרכיבי הבחינה). הקורס יכין אתכם לכל חלק בבחינה באמצעות חזרות ותרגולים ולפי תנאי אמת הצפויים לכם בהגיעכם לראשונה ללשכת הגיוס. אתם מוזמנים להיכנס למבחן לדוגמא בחינם, על מנת שתוכלו להתרשם מאופי השאלות.
מחיר קורס הכנה לצו ראשון תלוי בחבילות הקורס המשתנות לפי מספר שאלות, מרכיבי הבחינה ועוד. אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולצפות בחבילות קורסי ההכנה שאנו מציעים עבורכם.
בהחלט. קורס הכנה לצו ראשון כולל גם הכנה לראיון האישי, המתבצע באמצעות מפגש פרונטלי או מקוון עם פסיכולוג/ית. המפגש כולל הדרכה וטיפים של הפסיכולוג כיצד לעבור בהצלחה את שלב הראיון האישי בהיכרותכם הראשונה עם המערכת הצבאית.
דירוג הקורס 4.6
4.6/5
Q

הצטרפו לקורס, אנו בטוחים שגם אתם תצטרפו לרשימת הממליצים

או חייגו: 077-5669022

קצינים עם מתאם קצונה גבוה

מתאם קצונה

מתאם לקצונה הינו ציון על מדד היכולת של המלש"ב להשתלב כקצין/ה בצה"ל, שנקבע טרם הגיוס (בעיקר על בסיס נתוני הצו הראשון ויום המא"ה). במאמר זה תקבלו את המידע על אופן קביעת הציון, הציונים השונים ומשמעותם מבחינת יכולת ההתקדמות שלכם לקצונה בצה"ל.

לקריאה »
חייל ישראלי

קב"ן בצה"ל

תקופת הצבא היא מאתגרת מאוד מבחינה נפשית. הגעגועים לבית, הפחדים, המסגרת הנוקשה, בעיות חברתיות, מפקדים קשוחים – אלו רק חלק

לקריאה »
נגישות

שתיים שלוש הקשב!

5/5

87% מתלמידנו מגיעים לעשירון העליון של הציונים (52/80 ומעלה)