הכנה לצו ראשון

הכנה לצו ראשון - קבלו הצצה

שימו לב שהמבחנים הפסיכוטכניים בצו הראשון מוגבלים בזמן ונמשכים כשעתיים, בהתאם לקצב הנבחן. לכל חלק במבחן יש את הזמן המוקצב לו, וגם אם סיימתם חלק אחד לפני הזמן לא תוכלו להשתמש בזמן שנותר כדי לפתור את החלק הבא. השאלות במבחנים נוטות לחזור על עצמן, ולכן בעזרת תרגול נכון והתמדה ניתן לראות שיפור בפתירת המבחנים לדוגמא. ככל שתתרגלו יותר כך תגדילו את סיכויי הצלחה במבחן הפסיכוטכני האמיתי.

הכנה לצו ראשון וקבלת הכלים הנכונים להצלחה!

הצו הראשון כולל בין היתר ראיון אישי ומבחנים פסיכוטכניים שתוצאותיהם ישפיעו על עתידכם הצבאי. צה״ל יחליט אילו אפשרויות שיבוץ ותפקידים ייפתחו בפניכם בהתאם לביצועים שלכם בצו הראשון. בדרך כלל יש לכם רק הזדמנות אחת לעבור את המבחנים הפסיכוטכניים, ולכן עליכם לבצע אותם על הצד הטוב ביותר. על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם ולהגיע למסלולים ולתפקידים היוקרתיים והנחשבים ביותר, חשוב שתעברו הכנה לצו ראשון.

קורס הכנה לצו ראשון מציע לכם סימולציות המדמות מבחני צו ראשון לדוגמא. המבחנים הפסיכוטכניים כוללים חמישה חלקים: חשיבה כמותית, אנלוגיות צורניות, אנלוגיות מילוליות, מבחן הבנת הוראות ומבחן הבנת הנקרא (אנו נרחיב בהמשך המאמר על מרכיבי הבחינה). הקורס יכין אתכם לכל חלק בבחינה באמצעות חזרות ותרגולים ולפי תנאי אמת הצפויים להיות בצו הראשון. אתם מוזמנים להיכנס למבחן צו ראשון בחינם לדוגמא, על מנת שתוכלו להתרשם מאופי השאלות.

מחיר קורס הכנה לצו ראשון תלוי בחבילות הקורס המשתנות לפי מספר שאלות, מרכיבי הבחינה ועוד. אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולצפות בחבילות קורס הכנה לצו ראשון שאנו מציעים עבורכם.

בהחלט. קורס הכנה לצו ראשון כולל גם הכנה לראיון האישי, המתבצע באמצעות מפגש פרונטלי או מקוון עם פסיכולוג/ית. המפגש כולל הדרכה וטיפים של הפסיכולוג כיצד לעבור בהצלחה את שלב הראיון האישי בצו הראשון.

הכנה לצו ראשון במסגרת המעניקה לכם מעטפת מלאה

מלש"ב מצדיע

הכנה לצו ראשון - מבחנים פסיכוטכניים

המבחנים הפסיכוטכניים נועדו לבחון את הכישורים הקוגניטיביים שלכם במגוון רחב של תחומים. המבחנים מורכבים משאלות אמריקאיות, כשלכל שאלה יש 4-5 תשובות אפשריות.

מלש"ב מצדיע

הכנה לשאלות אנלוגיות מילוליות

בחלק של השאלות אנלוגיות מילוליות יש להשיב על הקשר שבין שתי מילים (כמו למשל חתול ועכבר) ולפי אותו קשר ליצור צמד מילים שיש ביניהן קשר דומה.

מלש"ב מצדיע

הכנה למבחן כמותי

בחלק זה תידרשו לפתור בעיות חשבון פשוטות יחסית כמו חיבור וחיסור, לוח הכפל, שברים, אחוזים, ממוצע, שאלות הספק ויחס ועוד. מטרתן של הבעיות היא לבדוק את היכולת האנליטית שלכם.

מלש"ב מצדיע

הכנה לשאלות אנלוגיות צורניות

בחלק זה יהיה עליכם למצוא את הקשר שבין שתי צורות, ולהרכיב צמד צורות על בסיס קשר דומה. שאלות אלו בוחנות את הלוגיקה וההיגיון שלכם.

מלש"ב מצדיע

הכנה למבחן הבנת הנקרא

חלק זה כולל טקסט קצר ושאלות על בסיס הכתוב בטקסט. מבחן זה בודק את השליטה שלכם בשפה העברית ובהבנת הנקרא.

מלש"ב מצדיע

הכנה למבחן הבנת הוראות

חלק זה כולל שאלות מעט טריקיות שעל מנת לענות עליהן יש לעקוב עקב הוראות השאלה. שאלות אלו בודקות את יכולות ההבנה והחשיבה שלכם.

מלש"ב מצדיע

הכנה לצו ראשון - ראיון אישי

ראיון אישי נמשך כחצי שעה, ובמסגרתו מאבחנת פסיכוטכנית תשאל אתכם שאלות שמטרתן להכיר את האופי שלכם, את הערכים, את ההתמודדות שלכם עם אתגרים, את המוטיבציה שלכם ומה הייתם רוצים לעשות בשירות הצבאי שלכם.

נגישות