אושר סופית – אלו החיילים שיקבלו יותר במימון לימודים אקדמיים

מהיום חיילים הזכאים למימון לימודים יזכו לקבל 100% במקום 75%, זאת לפי תיקון החוק לתוכנית "ממדים ללימודים" שעבר בקריאה שנייה ושלישית. נוסף לכך הזכאות למימון תוארך משלוש שנים לחמש שנים – בשורה משמחת מאוד.

 

אושר סופית – אלו החיילים שיקבלו יותר במימון לימודים אקדמיים3

 

אתמול (יום רביעי) אישרה הכנסת ה-24 בקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתיקון החוק המכונה "ממדים ללימודים" של יושב ראש הקואליציה אופיר כץ. לפי הצעת החוק, חיילים משוחררים מיחידות קרביות ייהנו ממימון של 100% משכר הלימוד האוניברסיטאי במוסדות להשכלה גבוהה לתואר ראשון ושני, במקום 75% שהיו זכאים להם עד היום.

כמו כן סטודנטים היום שזכו למימון כחיילים קרביים משוחררים, יקבלו השלמה של תשלום שכר הלימוד ל-100% רטרואקטיבית על כל התואר. הזכאות היא ללימודים של שלוש שנים בלבד, למעט לימודי הנדסה, אדריכלות ורפואה שזכאים למימון של ארבע שנים, ומעט לימודי תואר שני הזכאים למימון של שנתיים.

אם זה לא מספיק, הזכאות למימון הלימודים תוארך לחמש שנים מרגע השחרור, במקום שלוש שהיו זכאים להם עד עכשיו, ולשבע שנים במקום חמש לסטודנטים שהיו לוחמים בקבע (קצונה או נגדות). נוסף לכך קבלת הזכאות אינה מותנת בהתנדבות או בשירות מילואים פעיל.

התיקון יעזור ללוחמות וללוחמים משוחררים לעמוד בכל התחייבויות הבאות יחד עם השחרור מהמסגרת הצבאית, ויעזור לאותם חיילים משוחררים להתמודד כלכלית ולחזק את עצמם בחברה האזרחית. הח"כ אופיר כץ הוסיף כי הלוחמות והלוחמים נותנים 100% מעצמם בשירות הצבאי שלהם, ואנחנו ניתן להם 100% בחזרה.

נגישות