ירפ"א ב

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzav

אם אתם מתמודדים על קבלתכם לקורס טיס וכבר צלחתם את כל שלבי ירפ"א א' – זה הזמן לפגוש את ירפא ב': שלב המיונים שנועד לפצח, לאפיין ולסווג את האישיות שלכם ולהחליט האם תמשיכו הלאה אל הגיבוש. זהו שלב ממיין ומנפה שבו כל חלק עשוי גם להיות האחרון ולכן חשוב מאוד להגיע אליו כמה שיותר מוכנים, להבין מה שואלים, איך עונים ומה מצפה לכם ביום המורכב הזה.

בהקלדת קוד קופון tzav תקבלו 10% הנחה על הקורס!

ראיון פסיכולוגי: אבחון מקצועי למועמדים לטיס

בדומה לירפ"א א', גם ירפ"א ב' נחלק לשני שלבים במהלך יום המיונים, כאשר הראשון הוא ראיון פסיכולוגי. ראיון שכזה הוא עניין נפוץ מאוד במגוון תפקידים בצה"ל, לרבות מסווגים, קרביים ביחידות המובחרות ועוד ולכן חשוב מאוד להבין שיש לו משקל עצום בשיקולי הקבלה שלכם לקורס טיס.

במהלך יום המיונים של ירפ"א ב', הפסיכולוג המראיין יתבקש להעריך את הפרופיל האישיותי שלכם ולהבין האם הוא מתאים לזה שיחידת המיון מבקשת למצוא עבור הטייסים העתידיים שלה. הפסיכולוגים סוקרים את כל הנתונים לגביכם, כולל תוצאות מבדיקות ירפ"א א' ומאמת אתכם ביחס אליהם. נוסף לכך, עליהם לזהות האם קיימים דפוסי התנהגות, מחשבות, דרכי ביטוי או תפיסות שעשויות להצביע על חוסר התאמה לפרופיל הרצוי. אם הפסיכולוג שראיין אתכם קבע את חוסר התאמתכם, ניתן להגיש על כך ערעור מנומק ומפורט שמסביר מדוע הקביעה שגויה.

איך להתכונן למיונים של ירפ"א ב?

המיונים של ירפ"א ב' כוללים עוד מספר מבחנים קפדניים וברמה גבוהה, ביניהם סימולטור נוסף, בדיקות רפואיות ועוד מספר אפשרויות סינון, שמאפשרות ליחידת המיון של צוות אוויר לבחור רק את קומץ הטובים ביותר. אם חלומכם לשרת כטייסים בחייל האוויר ואתם מספיק רציניים כדי להשאיר את האפשרות הזו פתוחה – עליכם להתכונן למיונים באמצעות ערכת הכנה שנכתבה על ידי אנשים שמכירים את התחום, התנסו בו ושממקדים אתכם כנבחנים בכל אחד מהשלבים הממיינים.

ערכת ההכנה מחזקת וחושפת תכונות אופי חשובות, תוך מתן כלים אפקטיביים שיאפשרו לכם לבטא אותן כראוי במהלך הריאיון הפסיכולוגי וקבלת מפת דרכים לאלמנטים, השאלות והמאפיינים שמרכיבים אותו.

בין שלל ערכות ההכנה שקיימות בשוק, ניב רווח מציע את ערכת ההכנה המפורטת, המקצועית והמומלצת ביותר למיוני טיס. הערכה מתעדכנת בשוטף על סמך עדכון הבחינות הממיינות ומוצעת במחיר אטרקטיבי.

לסיכום, הכנה איכותית תאפשר לכם להצליח!

רק בודדים מהמלש"בים צפויים להשלים את ירפ"א ב' בהצלחה ואם תרצו להיות ביניהם, כדאי להתחיל כבר עכשיו בהכנה. מודעות למהלך המבדקים בדגש על הריאיון האישי, קבלת כלים וטיפים יעילים לצליחת המיונים וכמובן תרגול והתנסות מקדימים, צפויים למקסם את סיכויי הצלחתכם ולהטיס אתכם מכאן הישר אל קורס טיס.

בהקלדת קוד קופון tzav תקבלו 10% הנחה על הקורס!

שאלות נפוצות

מדובר בחלקו השני של שלב המיונים המקדים לטיס, המבוסס בעיקר על בניית פרופיל אישיותי למלש"ב והערכת התאמתו לפרופיל המבוקש בקרב טייסי הקרב בצה"ל.

מכיוון שכל ראיון מבוסס על מאפיינים אישיותיים ספציפיים של המלש"ב, חשוב מאוד להתנסות בראיון מקדים כתרגול ולקבל טיפים, כלים להתמודדות והצגה נכונה של תכונות בולטות באמצעות ערכת הכנה מקצועית.