ממרם

ממר"ם

10% הנחה בהקלדת קוד הקופון tzcb

אם תפקידי מחשוב וסייבר מדברים אליכם ומשימות לעיצוב מרחב הלוחמה הדיגיטלי מסעירות ומסקרנות אתכם, כדאי שתשימו כבר עכשיו את האצבע על צליחת מיוני ממר"ם. יחידת המחשוב הצה"לית עברה ועדיין עוברת גלגולים רבים, הממצבים אותה כיחידה עדכנית, פורצת דרך, מסקרנת ויצירתית במיוחד. אז מה דרוש כדי להתקבל אליה? הכל כאן:

בהקלדת קוד קופון tzcb תקבלו 10% הנחה על הקורס!

הכירו את ממר"ם: יחידת המחשוב הראשונה של צה"ל

יחידת ממרם אמונה על פיתוח וחקר תשתיות IT וטכנולוגיות, המסייעים ללוחמה דיגיטלית ומקנים לצה"ל את החופש המבצעי לבצע פעולות הגנה רלוונטיות. לממר"ם מגיע הון אנושי איכותי מאוד, חלקו מורכב מחיילים מתחומי המחשוב והמתמטיקה, אך לא רק. למעשה, אם תפגינו יכולת למידה מהירה, חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה ויכולת בינאישית גבוהה – הסיכוי שתוכנית ממר"ם תרצה אתכם אצלה יעלה פי כמה וכמה.

יחידת המחשוב הראשונה והמרכזית ביותר בצה"ל קולטת לתוכה מגוון רחב של תפקידים משמעותיים בכל החיילות בצה"ל, כאשר צליחת המיונים לממר"ם תאתר גם חיילים שמתאימים למסלולים כמו גאמ"א סייבר, תלפיות, שחקים ועוד. ביום המיונים לאשכול מקצועות המחשב, המלש"בים מתמודדים על 15 תפקידים פוטנציאליים:

בתחומי התוכנה (מערך מצו"ב – מרכז צופן וביטחון)

בודקי תוכנה, תוכניתנים, מפתחי לומדה, אנליסטים למידע מבצעי, מנהלי חוות שרתים (DC), מפתחי ממשק משתמש (UI), אחראי הטמעת מערכות (CICD) ונתמ"מ (DevOps).

בתחומי ההגנה (לה"ב, מצו"ב וג'נסיס)

מגיני סייבר ומיישמי הגנה בסייבר, פס"י (פיתוח ספקטריאלי ייעודי), מגיני ספקטרום, מטמיעי טכנולוגיות סייבר, חוקרי ומפתחי מערכות הגנתיות (חממ"ה). בוגרי לימודי שנת י"ג יוכלו להתמיין גם לתפקידי תוכניתנים ומיישמי ERP.

תנאי הקבלה לממר"ם

את הזימון למיוני אשכול מקצועות המחשב מקבלים בעלי דפ"ר של 60 ומעלה, שנמצא כי הם מתאימים לכך בעקבות תהליכי המיונים המקדימים בצו הראשון ויום המא"ה. יחד עם זאת, מי שידרגו את תפקידי המחשב במיקום נמוך בשאלון ההעדפות לא בטוח יזומנו ולכן כדאי להקפיד לשבץ אותם בהעדפות העליונות.

היחידה קולטת גם בנים בעלי פרופיל רפואי של 72 ומעלה הלומדים 10 יחידות מחשבים בתיכון, שישובצו למספר תפקידים מאוד ייחודיים.

יחד עם כל אלה, צריך לציין כי נדרשת התחייבות לאורך שירות של 32 חודשים לנשים וגברים כאחד. חלק מהתפקידים דורשים קורס קד"צ (קדם צבאי), בעוד שהתפקידים הבאים דורשים חתימת קבע: תוכניתנים (30 חודשי קבע), חוקרי ומפתחי מערכות סייבר הגנתיות (30 חודשי קבע), מגינים בסייבר (18 חודשי קבע), נתמ"מ (12 חודשי קבע), מיישמי ERP (9 חודשי קבע).

המיונים ליחידת ממר"ם

המיונים לממר"ם מתקיימים 3 פעמים בשנה (בדרך כלל בינואר, יולי ונובמבר) ומוזמנים אליהם כ-3,000 מועמדים בכל פעימה. מיונים אלה לפי עדכונים אחרונים (מאז הקורונה) נערכים בצורה מקוונת ונשלטים מרחוק באמצעות קבוצת ווצאפ ייעודית, אליה תישלח דרישת הזדהות ולאחר מכן מצגת הסבר על התפקידים השונים. כדאי לקרוא את ההסבר בעיון משום שבהמשך היום תידרשו לדרג העדפות לתפקידים.

יום המיונים עצמו כולל סדרת מבחנים אליהם תקבלו לינק לווצאפ. המיונים מתרחשים בכפוף לשיחת ווידאו ולכן צריך להשאיר את המצלמה והמיקרופון פתוחים לאורך היום. יהיו הפסקות קצרות ממבחן למבחן, במסגרתן אפשר לשאול גם שאלות. זמן המיונים הכולל אורך כ-4-5 שעות.

אילו מבחנים צפויים ביום המיונים לאשכול מקצועות המחשב?

  • מבחן להב (40 דקות) – מקבלים 5 קטעי קוד ותרשים זרימה והדרישה היא להבין את התנאים והתהליכים בהם, כדי לוודא את תקינותם.
  • מבחן חשיבה כללית (30 דקות) – זהו מבחן די חדש, בו יוצגו כ-30 סדרות של צורות בהן צריך להשלים את הצורה החסרה על בסיס חוקיות מסוימת.
  • מבחן חשיבה לוגית (30 דקות) – מבחנים אלה מתעדכנים תדיר ובמסגרתם צריך לאתר את החוקיות של המערכת שהוצגה לכם בכל שאלה. מבחן זה בודק יכולות למידה והבנת מערכות מורכבות.
  • מבחן הבנת תהליכים (30 דקות) – יוצגו לכם 7 תרשימי זרימה מאוד מורכבים ומסועפים, בסיומם 5 שאלות לכל אחד משבעה התרשימים, הכוללים תרחישים שונים שצריך להבין ומתוכם להסיק מסקנות. זהו מבחן חשוב מאוד למי שמעוניין בתפקידי תכנות והוא בוחן יכולת הסתגלות לשינויים ובניית סדר עדיפויות נכון.
  • מבחן באנגלית – קבלת 2-3 אנסינים (Unseen) ומענה לשאלות אמריקאיות והשלמת משפטים.
  • מבחן אישיות – מבחן אמריקאי להערכת כישורים ותכונות, בו צריך לסמן את מידת ההזדהות עם היגד או אמרה מסוימת ביחס אליכם.

ועוד נקודה חשובה:

תוצאות המיונים מתקבלות בין 3-6 שבועות לאחר מכן, כאשר חלק מהתפקידים יצריכו מיונים נוספים.

ועוד טיפ שווה:

מרכז המיון לא מחפש רק את בעלי הידע הטכנולוגי הקודם, אלא גם את בעלי היכולות הקוגניטיביות הגבוהות, עם מוטיבציה גבוהה לתפקידים בתחום זה.

בהקלדת קוד קופון tzcb תקבלו 10% הנחה על הקורס!

איך אפשר להתכונן למיונים של ממר"ם?

אמנם כפי שקראתם, ממר"ם מחפשים לא רק את אלה שמפגינים שליטה מדהימה במחשבים ובטכנולוגיה, אך היא לא תתפשר על האיכות והיוקרה של התפקידים המוצעים אצלה ולכן דורשת עמידה בכישורים וביכולות שונות, לרבות הפגנת מוטיבציה גבוהה לשרת ביחידה.

הפעולה החשובה ביותר היא לחזק את כל המיומנויות הנדרשות לצליחת המיונים, כמו ידע בתכנות, בשפה האנגלית ובחשיבה לוגית ולתרגל כמה שיותר שאלות.

באמצעות ערכת הכנה למיוני אשכול מקצועות המחשב תוכלו לדעת מה צפוי לכם במבחנים השונים. ההמלצה שלנו היא על ערכת ההכנה של ניב רווח, עם מגוון גדול של נושאים ושאלות, שיביאו אתכם למיונים הרבה יותר מוכנים ובטוחים בעצמכם.

לסיכום:

אם אתם רואים את השירות הצבאי שלכם בסביבה ממוחשבת מתקדמת, כתף אל כתף לצד אנשים איכותיים ובתפקיד שפותח המון דלתות לעתיד – אל תפספסו את ההזדמנות שלכם להתקבל לממר"ם. הכנה ליום המיונים תסייע לכם להתקבל לתפקידים שמעניינים אתכם וליהנות משירות מאתגר ומעניין.

שאלות נפוצות

מרכז המחשבים ומערכות המידע (ממר"ם) מהווה את יחידת המחשוב הוותיקה ביותר בצה"ל (62 שנה) האחראית על פיתוח מערכות מבצעיות והגנתיות המשמשות את כל חיילות הצבא. היחידה נחשבת למתקדמת מאוד ומציעה מגוון רחב של תפקידי IT, תומכ"ל, תוכנה וסייבר.

נדרש דפ"ר של 60 ומעלה, בהתאם לתוצאות הצו הראשון ויום המא"ה. גברים בפרופיל 72 ומעלה עם 10 יחידות לימודי מחשבים יתקבלו לתפקידים ייחודיים ביחידה. כמו כן, צריך לתעדף גבוה את אשכול מקצועות המחשב בשאלון ההעדפות, אחרת לא יישלח זימון למיונים.

תפקידי ממר"ם פתוחים לכל החיילות, בעוד 8200 מהווה יחידה בתוך חיל המודיעין. התפקידים בפועל אינם מקבילים, שכן ממר"ם מתעסקים גם בתשתית הטכנולוגית ובפתרונות סייבר.

כן. בתוך חיל התקשוב פועלות היחידות: תקשוב (יחידת הקשר לשעבר), ל"א, לוחמת סב"ר הגנתית, לוט"ם, מצו"ב, מצפ"ן, חושן, בסמ"ח וממר"ם. חלק מתפקידי ממר"ם מבוצעים הלכה למעשה באחת היחידות הנוספות בחיל, אך הם אינם כפופים בפועל לחיל התקשוב עצמו ופעילותם היא בנפרד ממנו.