עיר הבה"דים

חיילים וחיילות ששירתו בצבא ההגנה לישראל לפני שעיר הבה"דים הוקמה – כנראה לא יבינו איך דבר כזה אפשרי: עיר הבהד"ים היא עיר, תרתי משמע. היא מכילה אלפי חיילים, לא חסר בה כלום, והיא יכולה לספק כמעט כל צורך בקרב המשרתים בצה"ל. אז מה בדיוק קיים כאן ומה מחכה למתגייסים העתידיים? כל מה שרציתם לדעת על אחד הבסיסים המבוקשים ביותר בצה"ל.

מה מחכה לכם בעיר הבה"דים?

עיר הבה"דים הוא כינוי למחנה אריאל שרון, הממוקם דרומית לבאר שבע. העיר העבירה אליה בתי ספר של חילות רבים וביניהם לוגיסטיקה, תקשוב, רפואה, משאבי אנוש, משטרה, טכנולוגיה ועוד. התכנון של צה"ל יהיה להעביר יותר ויותר יחידות אל תוך עיר הבה"דים, על מנת שתרכז בתוכה את מרכז ההכשרה של הצבא, בד בבד עם מחייה רבה יותר באזור הדרום.

עיר הבה"דים מהווה בסיס צבאי שמחליף במובן מסוים, את בסיס החילות הקודם שפעל באזור צריפין (סמוך לבית החולים אסף הרופא, ליד ראשון לציון). בעוד שמתחם החילות הקודם התנהל באופן מבוזר כך שכל בסיס התרכז בתוך עצמו, עיר הבה"דים כבר כוללת מגוון עצום של כיתות הדרכה, עשרות מבני מגורים, אולמות גדולים וחדרי אוכל המסוגלים לאכלס למעלה מ-10,000 חיילים המשרתים במקום. 

תנאי השירות בבסיס

בעיר הבה"דים משרתים מספר גדול של חיילים באופן קבוע, לצד חיילים שמהווים "עוברי דרך" במקום ( זאת כדי לרכוש את ההשכלה הרלוונטית למהלך השירות שלהם, להשתתף בקורס כלשהו או לעבור הדרכה מקצועית). 

בעיר הבה"דים יש 3 חדרי אוכל והרבה אנשי צוות האחראים על ההגשה והניקיון. דעו כי בעיר הבה"דים לא תעברו טירונות מטבח, מאחר וחברת הסעדה פרטית שזכתה במכרז היא זאת שמאכילה אלפי חיילים כל יום ודואגת לנושא מטעמה.

הבדל נוסף שמתקיים כאן הוא שלא תמצאו בבסיס מיטות מתקפלות. מיטות שכל כך מאפיינות את הצבא הישראלי. בעיר חדרי המגורים עדיין חדשים כך שהאסתטיקה שלהם טובה ונעימה, מבני המגורים כשלעצמם מרווחים וכך גם המיטות, שמאפשרות לינה ראויה. כמו כן, קיימת במקום מרפאה גדולה, ומעבר לזה, תוכלו למצוא שם גם בית מרקחת צמוד, סופר, אין ספור קיוסקים (שק"מיות) ואם חסר לכם משהו, כנראה שלא תאלצו להמתין ליציאה הביתה עד שתמצאו אותו. דרך ההתנהלות בתוך העיר נוחה ופשוטה באמצעות מערך אוטובוסים פנימי ויעיל למדי. 

כמובן שגם תנאי השירות בבסיס מפנקים במיוחד וכוללים בריכה, חדר כושר, ספריה ואטרקציות שונות. האמת לאמיתה? כל אלה חושפים עד כמה מדובר בעיר לכל דבר ועניין, שדבר לא חסר בה ושבקלות יכולה להיחשב כיוקרתית למדי. 

לסיכום, עיר הבה"דים – בסיס נחשק ויוקרתי

אין ספק שלאחר הקריאה לגבי הבסיס ואפשרויותיו, חיילים רבים רק מקווים להשתבץ כאן. עיר הבה"דים מוכיחה כי למרות התדמית שדבקה בצה"ל בנוגע לתנאים ירודים לאורך השירות, הצבא מבין ומיישם את המגרעות במתקניו החדשים וערוך לספק שירות בתנאים נאותים לכל המגויסים. 

בין אם תשרתו בעיר באופן קבוע ובין אם תשהו שם רק לטובת קורס או הכשרה – אין ספק שהבסיס יספק לכם חוויה מוצלחת יותר ביחס ליתר הבסיסים. כל שנותר לנו כעת יהיה לאחל לכם שירות צה"לי מוצלח, הכולל מפגש עם עיר הבה"דים ושהות בתנאים הטובים ביותר שצה"ל יכול לספק. 

נגישות