צו ראשון מבחנים

אז מה הם מבחני הדפ”ר / מבחנים פסיכוטכניים בצו הראשון?

המונח דפ"ר מתייחס לדירוג פסיכוטכני ראשוני. הוא נקבע בהתאם לציונים שמקבלים בתחנת המבחנים הפסיכוטכניים, כאשר לכל המבחנים משקל שווה בשקלול הסופי. הציון משפיע לא רק על הקבלה לתפקיד הרצוי, אלא גם על אפשרויות הקידום שיוצעו בהמשך.

חשוב לדעת שאם הציון אינו מאפשר להתקבל לתפקיד הרצוי, ניתן להגיש "בקשה חריגה" למיונים נקודתיים.

הכנה לצו ראשון – למה בכלל צריך את זה?

אם רק עוברים הכנה לצו ראשון, זוכים לפתוח את השירות הצבאי ברגל ימין. חשוב להבין שציוני המבחנים הם אלו שקובעים כיצד יראה השירות הצבאי – באיזה תפקיד תשרתו, כמה תתקדמו, עם מי תשרתו וכדומה. מכאן שאם לא רוצים בתוך כמה דקות להרוס שנתיים/שלוש, חשוב לעבור הכנה מקצועית – להגדיל את סיכויי ההצלחה.

להלן שורת יתרונות:

השפעת מבחני הצו הראשון על מיונים ותפקידים

תוצאות המבחנים הן אלו שקובעות אלו תפקידים יוצעו לכם, כאשר מגוון תפקידים יוקרתיים שמורים רק לבעלי נתונים גבוהים. מכאן שאם חולמים להגיע לממר"מ או למודיעין, רצוי להשקיע – לעבור מראש על מבחן לדוגמא של צו ראשון.

שיפור הציון במבחני הצו הראשון היא לא משימה פשוטה

אומנם אין זה פשוט לשנות את הציון באופן משמעותי, אך בהחלט אפשרי – אם רק מתרגלים מבחני הכנה. כיצד מתחילים? היעזרו במבחן צו ראשון לדוגמא בחינם.

האפשרות שלכם לצאת לקורס קצינים תלויה בציון שלכם בצו ראשון

עדיין לא חושבים על יציאה לקצונה? אף פעם אל תסגרו דלתות, ועל כן תשאפו להתחיל את השירות הצבאי עם נתונים כמה שיותר גבוהים. מה עושים? נעזרים במבחני דפר צו ראשון חינמיים!

מבחנים צו ראשון: בחינם או בתשלום?

רבים מחליטים להשקיע בצו הראשון בכדי שהשירות הצבאי יעבור על הצד הטוב ביותר ויקדם אותם ככול הניתן, ועל כן מלש"בים רבים נעזרים במבחני הכנה לצו ראשון. פה נציין שיש מבחנים בחינם ויש מבחנים בתשלום. מה עדיף? אלו שבחינם אומנם מסייעים, אך פחות. הם אינם מספיק מפורטים ובמקביל נוטים לחזור על עצמם. מנגד, מבחנים בתשלום הרבה יותר מקיפים ואף הרבה יותר מלש"בים בוחרים להיעזר בהם, ועל כן אם מבקשים תחרות שווה מול שאר המועמדים, הגיוני לשלם מעט ולהרוויח הרבה.