טיפולי שיניים דרך הצבא

שמירה על בריאות פה מיטבית היא חשובה לרווחתו של כל אדם – וכמובן, גם לחיילים. בריאות השיניים היא חלק בלתי נפרד מהבריאות הכללית ויש דרכים רבות לשמור על היגיינת פה בצורה נכונה, אך מה קורה כשצצה בעיה? בעיות שיניים יכולות לגרום לאי נוחות, לירידה בתפקוד הכללי, לקושי באכילה ובשתייה ואף לכאבים עזים. בדיוק לשם כך, צה"ל מפעיל מרפאות שיניים צה"ליות המופעלות בידי רופאים מוסמכים ומקצועיים.

זכאות לטיפולי שיניים בצה"ל

כל החיילים בשירות סדיר בצה"ל זכאים לטיפולי שיניים שאותם מכסה הצבא. הטיפול ניתן במרפאות שיניים צבאיות בפריסה ארצית, ובמרפאות אלו אפשר לקבל בדיקות שגרתיות, ניקיון בידי שיננית, טיפולי חניכיים, עקירות, ניתוחי לסת, טיפולי שורש, סתימות ושיקום הפה. הליכים נוספים, כמו שתלים ויישור שיניים, שמורים לאנשי קבע בלבד. איכות שירותי רפואת השיניים הצבאית עומדת בתקנים מחמירים כדי להבטיח טיפול ברמה הגבוהה ביותר, וכל השירותים ניתנים בידי רופאי שיניים צבאיים ומקצועיים שעברו הכשרה מקיפה.

האם טיפול שיניים פרטי עדיף על הטיפול הצבאי?

כמעט כל חייל שצריך טיפול שיניים במהלך השירות הצבאי מתלבט אם כדאי לפנות לטיפול שיניים פרטי ולוותר על הטיפול הצבאי המגיע לו. ההתלבטות נובעת בעיקר מהעובדה שבמקרים רבים, תקופת ההמתנה לתורים במרפאות השיניים הצבאיות היא ארוכה ביותר בגלל עומס על המרפאות, מה שמחייב סבלנות מצד מטופלים הפונים לטיפול. לכן, אף שטיפול שיניים דרך הצבא אינו עולה כסף לחייל וניתן בידי אנשי מקצוע מוסמכים, חיילים רבים עשויים לוותר על זכאותם ולבחור לפנות למרפאת שיניים פרטית. מרפאות פרטיות מספקות גישה מיידית יותר למגוון רחב של טיפולים, אך על טיפולים אלו החיילים צריכים לשלם, ולעיתים – לא מעט כסף. עם זאת, במקרה שאתם זקוקים לטיפול מיידי בשיניים ואין לכם תורים זמינים דרך הצבא, תוכלו לפנות לרופא שיניים מומלץ בקריות או בעיר מגורכם ולקבוע תור.

מרפאות השיניים הניידות של צה"ל

מלבד מרפאות השיניים ה"רגילות" של צה"ל, שאליהן אפשר לקבוע תור באתר זימון התורים דרך מוקד מקול הלב בטלפון *6690, יש גם מרפאות שיניים ניידות, הקרויות בשפה הצה"לית גם רפו"שיות. מדובר במרפאת שיניים הנישאת על גבי משאית המגיעה אל מחנות צבאיים מרוחקים ומוצבי קצה. בגלל המרחק הפיזי הגדול, חיילים המשרתים במקומות אלו מתקשים להגיע למרפאות השיניים הרגילות, והפתרון של הרפו"שיות מאפשר להם לממש את זכותם ולקבל טיפולי שיניים למרות המגבלה הפיזית. גם במרפאות הניידות, כמובן, הטיפול הניתן לחיילים הוא איכותי ומיטבי.

טיפולי שיננית

אחד הטיפולים הקבועים החשובים ביותר ברפואת שיניים הוא טיפול שיננית. רופאי שיניים ורופאי פה ולסת ממליצים ללא יוצא מן הכלל לבצע טיפול שיננית לפחות כל שישה חודשים, כלומר – פעמיים בשנה. טיפול שיננית מסייע רבות במניעת דלקות חניכיים ומטרתו לשמור על בריאות הפה והשיניים, ובמילים אחרות, מדובר בטיפול מניעתי שיכול לחסוך לכם כסף רב על טיפולי שיניים בעתיד. אם חשוב לכם להגיע לטיפול שיננית כל שישה חודשים ואינכם מוצאים תורים פנויים במרפאות השיניים הצה"ליות, תוכלו לקבוע תור אצל שיננית בקריות או בכל מקום אחר הקרוב לעיר מגוריכם.

לסיכומו של עניין,

גם בתוך המסגרת הצבאית, חשוב לשמור על בריאות הפה והשיניים. טיפול מונע קבוע, כמו ניקוי יסודי ועמוק אצל שיננית, יכול להקל על בעיות שיניים עתידיות. היום, צה"ל מפעיל מרפאות שיניים בכל רחבי הארץ ואף שולח לבסיסים מרוחקים מרפאות שיניים ניידות, אך אם בכל זאת לא הצלחתם לקבוע תור לרופא שיניים או לשיננית, תוכלו תמיד לקבוע תור במרפאת שיניים פרטית.

פיקדון צבאי

פיקדון צבאי

המעבר מהשירות הצבאי לחיי האזרחות עשוי להיות מלחיץ וחסר וודאות, אבל עם זאת מרגש ומלהיב. כחיילים משוחררים סיימתם לתת את

לקריאה »
נגישות