לא רק עידן עמדי: הסלבס שהתגייסו להגנה על המדינה

עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל, אזרחים רבים הרגישו מחויבות לתרום להגנת המדינה בכל אמצעי אפשרי – חלק עלו על מדים והתפקדו בבסיסים השונים וחלק סייעו בתרומות לחיילים, התנדבו למטה החטופים ואף התגייסו להסברת ישראל בזירה הבין-לאומית. גם הסלבס לא נשארו אדישים ולא מעט החליטו לעזוב הכול ולשמש מודל והשראה בהתגייסות למאמץ המלחמתי. מי מהמפורסמים עלה על מדים והלך לזירת הקרב ומי החליט להקדיש את פועלו לתרומה ולהסברה? כל הפרטים כאן.

עידן עמדי – פאודה גרסת המציאות

המפורסם שבלי ספק עשה לא מעט כותרות לאחרונה הוא עידן עמדי, שהתגייס ללחימה כבר ביומה הראשון של המלחמה ונפצע קשה בהיתקלות ברצועת עזה לאחר שלושה חודשי לחימה אינטנסיביים. עם שלם התפלל לשלומו לאחר שפורסם שהוא פונה לבית החולים שיבא כשהוא מורדם ומונשם עם רסיסים בכל חלקי גופו. לפני שנפצע העלה עמדי לחשבון האינסטגרם שלו תמונות וסרטונים מעומק הרצועה ודיווח על פעולות שביצע יחד עם שאר הלוחמים ביחידתו. עמדי התאושש והחלים ושוחרר לביתו לאחרונה, לא לפני שיצא בהודעה לתקשורת שבה אמר, בין היתר, ש"משימתנו כאומה היא להישאר מאוחדים ולא להתפרק".

צו 8: המפורסמים מתגייסים

מלבד עידן עמדי יש מפורסמים נוספים שעלו על מדים ויצאו להגן על המולדת, כמו יוצא האח הגדול שחף רז, מנחה הטלוויזיה אלירז שדה והשחקן צחי הלוי, שמתנדב במג"ב. גם רונן מימון, שהשתתף בעבר בתוכנית "חתונה ממבט ראשון" ושיתף על התמודדותו עם פוסט טראומה, נקרא למילואים ופרסם תמונות עם חבריו מהשטח לאלפי עוקביו באינסטגרם. מאותה תוכנית יצאה גם קטיה אברבוך ואף היא עדכנה את עוקביה שהתפקדה לשירות מילואים.

לא פחות חשוב: הקרב בזירת ההסברה

מתחילת המלחמה, מפורסמים ומשפיעני רשת רבים החליטו להתגייס למשימה חשובה לא פחות, והיא להמשיך ולהדהד את הזוועות שביצע חמאס בטבח הנורא ולהסביר את זכותה של ישראל להגן על עצמה. כך למשל משפיענית הרשת אשלי וקסמן בקשי, יוטיוברית יופי וטיפוח בעלת מותג איפור מצליח, פתחה חמ"ל להסברה ישראלית משל עצמה. וקסמן בקשי מסבירה את ישראל בראיונות לכלי תקשורת עולמיים, מייצרת תכנים שזוכים לחשיפה גבוהה ומשתפת פעולה עם יוצרי תוכן ומובילי דעת קהל מכל העולם.

 

נועה תשבי | קרדיט: אתר N12

 

גם נועה תשבי, שכבר שנים משמשת לקול דומיננטי במלחמה של ישראל על דעת הקהל העולמית, לא נשארה אדישה לאירועי 7 באוקטובר ומאז אותו יום היא מקדישה את רוב זמנה להסברת ישראל בעולם. כמותה וכמו וקסמן בקשי, סלבס נוספים כמו יהודה לוי, דיאן שוורץ, עינב בובליל, נטלי דדון, נועה קירל ועוד רבים, החליטו לנצל את הרשתות החברתיות ואת החשיפה הגבוהה למאמץ הסברתי נרחב. אחרים השתמשו בפלטפורמה שלהם לגיוס ציוד, מזון וביגוד לחיילי מילואים שנקלעו למחסור, ומדובר בעשייה מבורכת ומוערכת לא פחות.

לסיכום

הימים הטרופים הללו הוציאו את כולנו מאזור הנוחות שלנו. אין ספק שמחמם את הלב לראות כיצד כלל אזרחי ישראל נרתמים למען המדינה, בין אם למען ביטחונה ובין אם למען ההסברה שלה מול העולם.

מענק מילואים

מענק מילואים

על אף שברמה העקרונית שירות המילואים בישראל הוא שירות חובה, המציאות מראה אחוזי גיוס נמוכים למדי וניכר כי מי שבוחר

לקריאה »
נגישות