הרשימה הסופית: נחשפו תאריכי הגיוס 2024 הראשונים

מלש"בים? אמורים להתגייס בחודשים הקרובים וסקרנים לדעת מי עוד יתגייס איתכם? מיט"ב חשפו את רשימת גיוסי ינואר-פברואר לשנת 2024. לאילו תפקידים צפויים מלש"בים להתגייס בחודשים הללו? קבלו את הרשימה המלאה!

 

קרדיט: ויקימדיה
גיוס קרבי | קרדיט: ויקימדיה

 

קדימה, צעד!

כמו בכל שנה, צה"ל נערך לקבל פנים חדשות של חיילים מסורים המוכנים לתרום להגנה על המדינה. בחודשים הקרובים, מגוון תפקידים בצה"ל יאוישו בידי חיילים מוכשרים שיגיעו מכל קצות המדינה ויעשו את צעדיהם הראשונים כחיילים על מדים. אז רגע לפני שאתם יוצאים למסע חדש ומרגש בחיים, פרק משמעותי של שירות בצבא ההגנה לישראל, בוודאי תרצו לדעת אילו בעלי תפקידים עתידים להתגייס איתכם. לכן, אנחנו רוצים לחלוק איתכם את הפרטים המוקדמים של מועדי הגיוס הראשונים לשנת 2024.

תאריכי הגיוס הקרובים – והחילות:

  • חיל איסוף קרבי – תצפיתניות: אחד התפקידים המדוברים של התקופה האחרונה, לאחר מאורעות 7 באוקטובר, הוא תפקיד התצפיתניות. לנוכח הטרגדיה שהתרחשה, מלש"ביות המיועדות להתגייס לתפקיד זה מרגישות את חשיבותו של התפקיד ומתרגשות לצאת לדרך ולהיות העיניים של המדינה. התצפיתניות יגויסו בתאריכים 21-22.1 לחיל האיסוף הקרבי.
  • חיל הים: אחרי שהוכיחו את עצמם לוחמי חיל הים בתפקוד יוצא מן הכלל ב-7 באוקטובר, המוטיבציה להתגייס לחיל גבוהה מתמיד. בתאריכים 24.1 ו-22.2 יגויסו מלש"בים שבעתיד יהיו הלוחמים הימיים הבאים.
  • חיל הלוגיסטיקה: בלי חיל הלוגיסטיקה, האחראי על מערך ההספקה, הבינוי והתנועה של צה"ל, לא יוכל הצבא להתקיים. בתאריך 18.2 יתייצבו בבקו"ם חיילי הלוגיסטיקה הבאים, שידאגו לציוד, לתחמושת, לתחבורה, לאחסון ולעוד שלל שירותים לוגיסטיים חשובים שיאפשרו לשאר החילות לתפקד כראוי בשגרה ובחירום.
  • חיל האוויר: תאריך הגיוס הקרוב לחיל האוויר הוא 20.2. ביום זה יגויסו חוקרי מודיעין אוויר, טכנאי מטוסים ומסוקים, פקחי טיסה, מפעילי תקשוב מבצעיים ועוד שלל תפקידים המעצבים את החיל והופכים אותו לאחד החילות האיכותיים והחשובים בצה"ל.
  • פיקוד העורף: גם בחירום וגם בשגרה, מדינת ישראל נשענת תמיד על פיקוד העורף ועל הנחיותיו. היום יותר מתמיד, צעירים רבים מבינים את משמעותו של פיקוד העורף ואת חשיבותו בזמנים ביטחוניים מורכבים. הגיוס לפיקוד העורף ייערך השנה בתאריך 21.2.

הרשימה המלאה

סקרנים לדעת אילו עוד בעלי תפקידים מתגייסים בחודשיים הקרובים? להלן הרשימה המלאה כפי שפורסמה באתר מיט"ב:

21.1 – חיל הטכנולוגיה והאחזקה, חיל הלוגיסטיקה, חיל הרפואה, תצפיתניות, מנתח מודיעין חזותי.

22.1 – אגף התקשוב וההגנה בסבר, חיל האוויר, תצפיתניות.

23.1 – סיירת מג"ב, חיל המודיעין.

24.1 – חיל משאבי האנוש, חיל הים, דובר צה"ל.

28.1 – קורס איתן – נשים, מדריכות חי"ר, יהל"ם – נשים.

18.2 – חיל הטכנולוגיה והאחזקה, חיל הלוגיסטיקה.

19.2 – חיל המשטרה הצבאית, מרכז ההובלה, חיל האוויר.

20.2 – חיל האוויר.

21.2 – חיל המודיעין, חיל הרפואה, פיקוד העורף.

22.2 – חיל הים.

25.2 – אגף התקשוב וההגנה בסבר.

26.2 – חיל משאבי האנוש.

מענק שחרור

מענק שחרור

השתחררתם? ברוכים הבאים לאזרחות! כעת אחרי שתרמתם למדינה, אתם זכאים לקבל מענק שחרור דרך האגף והקרן לחיילים משוחררים שיסייע לכם

לקריאה »
נגישות