דף הבית

לצו ראשון

להגיע מוכנים לצו הראשון ולתפקיד אליו אתם שואפים בצה"ל

בהקלדת קוד הקופון tzav תקבלו 10% הנחה!

גישה מהירה לנושאים מבוקשים

עומדים לפני השירות הצבאי? באתר צו ראשון נמצא כל המידע והכלים שאתם צריכים!​

ציון קב"א

הרחיבו בנושא ציון קב"א, הכירו את הציונים השונים והתפקידים אליהם ניתן להשתבץ

ציון דפ"ר

הרחיבו בנושא ציון הדפ"ר, אופן קביעתו, האפשרות לשנותו וההכנה אליו

ראיון אישי

מה כדאי להגיד ועל מה מומלץ לוותר, מה ישאלו ומה לענות ועוד מידע שיפחית את חוסר הוודאות

פרופיל צבאי

הכירו את כל הפרופילים, מה משפיע עליהם ומה התהליך הנדרש כדי לשנותם

חבילת מבחני הכנה לצו הראשון

סרטוני הדרכה, מאגר שאלות וסימולציות בכל הנושאים

לשכות גיוס

כתובות של כלל לשכות הגיוס, כולל שעות פתיחה, מפה ודרכי ההגעה אליהן

שאלת קיטבג

מהו צו ראשון?

הצו הראשון הוא המפגש הראשון של המועמדים לשירות צבאי עם צה"ל. הצו הראשון הוא יום מיונים שבמהלכו בוחנים נתונים אישיים שמסייעים לקבוע כיצד יראה השירות הצבאי ולאילו תפקידים המלש"ב יוכל להתמיין, בהתאם לרמת היכולות והכשירות הגופנית והנפשית. הזימון לצו הראשון מתקבל בכיתה י'-י"א (תלוי בגילכם) וניתן לעקוב אחרי תוצאותיו באזור האישי באתר מתגייסים. ליום זה ישנה חשיבות רבה בקביעת העתיד במסגרת הצבאית וברוב הפעמים לא יתאפשר לעבור אותו בשנית.
איש שמשלב ידיים
דירוג הקורס 4.6
4.6/5

בהקלדת קוד הקופון tzav תקבלו 10% הנחה!

Q

הצטרפו לקורס, אנו בטוחים שגם אתם תצטרפו לרשימת הממליצים

חיילות עושות תמונה ביחד

טיפים לצו הראשון

שלב שייקבע את נתוני הדפ"ר והקב"א שבסוף היום קובעים אלו תפקידים יוצעו לכם ואלו זימונים נוספים תקבלו, כך שעבור רבים זהו הצעד הראשון לקראת תפקידי קצונה ותקופה מאוד משמעותית.

קריאה »

לפני הגעתכם לצו הראשון, חשוב שתבינו לקראת מה אתם באים ותדעו מה עושים בצו ראשון. על רגל אחת: בעת ההתייצבות בלשכת הגיוס מגיעים לעמדת הניתוב, בה מציגים את ת"ז ומקבלים מדבקת ברקוד, אותה תתבקשו להציג בהמשך. סדר היום מורכב מ- 3 תחנות: תחנת ריאיון אישי (מסייעת להתאים את התפקיד האידאלי), תחנת מבחני צו ראשון הכוללת מבחנים פסיכוטכניים, מבחני אינטליגנציה אנליטיים ומבחני אינטליגנציה מילוליים (המבחנים מסייעים לקבוע קב"א ודפ"ר) ותחנת בדיקות רפואיות שמסייעת לקבוע פרופיל רפואי (את בדיקת השתן ניתן לבצע מראש בקופת החולים).

חיילים שעברו תהליכי מיון בצו ראשון
לוגו שחור - אתר צו ראשון

אודות אתר צו ראשון

אתר צו ראשון פועל בשיתוף עם אתר ניב רווח, להכנת מלש"בים למבחני מיון פסיכוטכניים. שיתוף הפעולה של אתר צו ראשון עם האתר של ניב רווח, מציע למלש"בים כלים מתקדמים להכנה לקראת הצו הראשון ולמיצוי היכולות של כל מלש"ב באופן המיטבי.
לאתר של ניב רווח יש לא מעט שנות ניסיון בתחום, ותחתיו עשרות אלפי תלמידים מרוצים שעברו מבחני מיון והשמה מאתגריים ואיכותיים במסגרת הקורסים השונים. הקורסים מתעדכנים בחומר העדכני ביותר ומועברים באמצעות סרטוני ווידאו ומבחני סימולציה מתקדמים ומדויקים שמדמים את מבחן הדפ"ר האמיתי. לומדה מתקדמת מאפשרת ביצוע תרגול וקבלת משוב מיידי והסברים מדויקים ללמידה ומציאת פתרונות על פי חומר הקורס.

צוות ההוראה שמעביר את הקורסים מורכב ממורים המתמחים בתחום הפסיכומטרי וה-GMAT, כותבי מבחנים (Psychometricians), ומאבחנות פסיכוטכניות מנוסות שמכירות היטב את הליך המיון והגיוס בצה"ל, החל מהשאלות והתרגילים שחוזרים במבחנים ועד לאופן הניהול של המבחנים והראיונות.
הקורס מאפשר גם הכנה לקראת הריאיון האישי, במסגרתו מדריך ההכנה יכין אתכם וייתן כלים וטיפים יעילים להכנה לקראת הריאיון כך שתוכלו להתכונן אליו באופן מיטבי.

סטודנטית בעתודה אקדמית

עתודה אקדמית

אם אתם רוצים ללמוד ולטפח קריירה כבר עכשיו, להשתמש בידע והכישורים שצברתם כדי להשפיע, להוביל ולשרת בתפקיד עם תנאים מצוינים

לקריאה »
נגישות

10% הנחה על ערכת ההכנה!

בהקלדת קוד הקופון Tzav

ערכת הכנה לצו הראשון – מעודכנת ומדויקת לשנת 2023
אפשר לתרגל גם מהטלפון הסלולארי!
ציור של חייל מצדיע