מבחנים לצו ראשון

מבחני צו ראשון שאלות נפוצות

מבחני צו ראשון, הנקראים גם מבחנים פסיכוטכניים, הם מבחנים ממוחשבים שעליכם לעבור במסגרת הצו הראשון. המבחנים כוללים תרגילים שונים, שאלות ובעיות מילוליות. השאלות הן אמריקאיות, כשעל כל שאלה יש ארבע עד חמש תשובות אפשריות. משך זמן המבחנים הפסיכוטכניים הוא כשעתיים. המבחנים חשובים מאוד משום שהציון שלכם במבחנים ישפיע על עתידכם בצה״ל.

אנחנו מזמינים אתכם להיכנס ללינק הבא, שם מחכים לכם מבחני צו ראשון לדוגמא. תוכלו לתרגל ולפתור את המבחנים וכך להתרשם מסגנון השאלות ומאופי הבחינה.

המבחנים הפסיכוטכניים מהווים כלי המסייע לצה״ל בשיבוץ המלש״בים לתפקידים ולמסלולים השונים בצבא. מטרתם של המבחנים היא לבדוק את יכולות ההבנה, החשיבה, הלוגיקה, הניתוח והסקת המסקנות שלכם, ובהתאם לביצועים שלכם צה״ל יחליט אלו אפשרויות שיבוץ פתוחות בפניכם. בשל כך, חשוב מאוד להתכונן היטב למבחני הצו הראשון כדי למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם.

הדרך להצליח במבחני הצו הראשון ולהשיג ציון גבוה בבחינה, היא באמצעות תרגול מבחני צו ראשון. אנו מציעים לכם חבילה הכנה למבחני צו ראשון הכוללת מבחני צו ראשון לדוגמא. המבחנים יאפשרו לכם להתנסות בפתירת השאלות והתרגילים של המבחנים הפסיכוטכניים בתנאי אמת, וככל שתתרגלו כך תהיו מוכנים יותר למבחנים בצו הראשון.

המבחנים הפסיכוטכניים כוללים חמישה מרכיבים עליהם נפרט בהמשך המאמר: מבחן כמותי, שאלות אנלוגיות צורניות, שאלות אנלוגיות מילוליות, הבנת הוראות והבנת הנקרא. הציונים בכל החלקים מרכיבים את הציון הסופי של הבחינה. אתם מוזמנים להתנסות במבחן צו ראשון לדוגמא שמכיל את כל מרכיבי הבחינה הפסיכוטכנית.

הציון הנקבע על פי מבחני הצו הראשון נקרא ציון דפ״ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני). הדפ״ר מהווה 50 אחוז מהקב״א שלכם (קבוצת האיכות). הוא משפיע מאוד על העתיד הצבאי שלכם – ככל שתקבלו דפ״ר גבוה יותר, כך ייפתחו בפניכם אפשרויות לתפקידים היוקרתיים ביותר בצה״ל. דפ״ר גבוה יאפשר לכם לקבל מיונים לתפקידי פיקוד ולהתקדם למסלולי קצונה.

מבחן צו ראשון לדוגמא חינם!

מבחני צו ראשון מוגבלים בזמן (כשעתיים). לכל חלק במבחן יש את הזמן הקצוב לו ולאחר שהשבתם על השאלות, לא ניתן לחזור אחורה ולתקן את התשובות. יחד עם זאת, פעמים רבות השאלות חוזרות על עצמן, לכן בעזרת תרגול השאלות תוכלו לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם בבחינה.

מבחנים צו ראשון - קבלו עכשיו גישה למערכת

תרגול שאלות מכלל נושאי הבחינה

יותר מ 1200 שאלות שונות

הסבר מפורט לפתרון כל אחד מהתרגילים

מעקב אחר קצב ההתקדמות שלכם

הסברים מקיפים על מרכיבי הצו הראשון

אפשרות להוסיף הכנה גם לראיון האישי

סוגי השאלות במבחני צו ראשון

מלש"ב מצדיע

הבנת הנקרא

מבחן הכולל קטעי קריאה קצרים של בין פסקה אחת לשתי פסקאות שעוסקים בדרך כלל בנושאים צבאיים. לאחר הקטעים יופיעו שאלות קצרות לגבי הטקסט שקראתם. חלק זה כולל כ-15 שאלות ונמשך בין 20 ל-30 דקות.

מלש"ב מצדיע

אנלוגיות צורניות

במבחן זה תדרשו להשלים צורות לפי חוקיות מסוימת שתוצג בפניכם בשאלות. מבחן זה בוחן את התפיסה החזותית ויכולת הסקת המסקנות שלכם. חלק זה כולל כ-30 שאלות ונמשך 25 דקות.

מלש"ב מצדיע

אנלוגיות מילוליות

במבחן זה, הדומה לחלק מהמבחן הפסיכומטרי, יהיה עליכם לבחור מבין ארבע אפשרויות צמד אחד שמתקיים בינו קשר הדומה ליחס שיש בין הזוג שנתון בשאלה. לדוגמה - למעלה-למטה, לילה-יום. חלק זה כולל כ-30 שאלות ונמשך 25 דקות.

מלש"ב מצדיע

מבחן כמותי

מבחן הכולל שאלות מתמטיות ברמת מתמטיקה של כיתה ח׳-ט׳. תתבקשו לענות על שאלות הסתברות, פתרון משוואות, תרגילי חשבון, בעיות מילוליות ושאלות אחוזים. חלק זה כולל כ-25 שאלות ונמשך 25-30 דקות.

מלש"ב מצדיע

מבחן הבנת הוראות

החלק המורכב ביותר בבחינה הפסיכוטכנית. בחלק הזה עליכם למלא באופן מדויק אחר ההוראות בכל שאלה תוך תשומת לב רבה לפרטים, ולהפגין הבנת הנקרא ויכולת זריזות מחשבתית. חלק זה כולל כ-25 שאלות ונמשך 25 -30 דקות.

נגישות