חיילים מחזיקים נשק

ציון דפ״ר ומבחני דפ״ר

מבחני הדפ״ר וציוני דפ״ר - שאלות נפוצות

ציון הדפ״ר (ראשי תיבות של דירוג פסיכוטכני ראשוני) הוא ציון שנקבע בהתאם לביצועים שלכם במבחנים הפסיכוטכניים. הדפ״ר מהווה 50 אחוז מציון הקב״א שלכם (קבוצת איכות) והוא בעל השפעה רבה על עתידכם הצבאי. בהתאם לציון הדפ״ר שתקבלו, צה״ל יציע לכם את התפקידים והמסלולים הפתוחים בפניכם. כדי לקבל זימונים לתפקידים היוקרתיים בצה״ל עליכם להשיג ציון דפ״ר גבוה, לכן חשוב מאוד להתכונן היטב למבחנים הפסיכוטכניים.

מבחני הדפ״ר (המבחנים הפסיכוטכניים) מתקיימים במסגרת הצו הראשון. המבחנים הפסיכוטכניים נמשכים כשעתיים ולרוב אין אפשרות לבצע מבחני דפ״ר חוזרים, אלא במקרים חריגים ובאישור בקשה מיוחדת.

ציון הדפ״ר נקבע על סמך הביצועים שלכם במבחנים הפסיכוטכניים הכוללים חמישה חלקים: שאלות הבנת הנקרא, שאלות הבנת הוראות, מבחן כמותי, שאלות אנלוגיות צורניות ושאלות אנלוגיות מילוליות. לכל חלק יש משקל שווה, וציון הדפ״ר הסופי הוא הציון המשוקלל של כל החלקים יחד.

ציון הדפ״ר נע בטווח שבין 10 ל-90 בקפיצות של 10. בהמשך המאמר מוצגת עבורכם טבלה שמרכזת את סוג התפקידים שתוכלו להתקבל אליהם בהתאם לציון הדפ״ר שלכם.

ברחבי הרשת ישנם אתרים המציעים מבחני דפ״ר חינם ומבחני דפ״ר בתשלום. אנו מציעים מבחני דפ״ר לדוגמא בחינם וגם חבילות הכוללות מבחני דפ״ר לדוגמא בתשלום. אתם מוזמנים להיכנס ולנסות את המבחנים שלנו.

הכנה למבחני דפ״ר

מבחני הדפ״ר הם מבחנים ממוחשבים הכוללים שאלות אמריקאיות. על כל שאלה יש ארבע-חמש תשובות אפשריות. המבחנים נועדו לבדוק את היכולות הקוגנטיביות שלכם, הסקת המסקנות, ניתוח, חשיבה, היגיון והבנה. סדר הופעתן של השאלות משתנה, ולכל חלק מתוך חמשת החלקים המרכיבים את הבחינה מוקצב הזמן משלו ולא ניתן לחזור על שאלות שכבר עניתם עליהן. במבחן הפסיכוטכני תקבלו דף טיוטה עבור חישובים, אותו תידרשו למסור בסיום הבחינה (הדף לא ייבדק). אין אפשרות להשתמש במחשבון בעת הבחינה או בכל מכשיר אלקטרוני. חשוב מאוד לקרוא בעיון רב את השאלות, ורק לאחר שאתם משוכנעים כי הבנתם את השאלה ענו עליה. במידה ואינכם יודעים מהי התשובה הנכונה, מומלץ לנחש את התשובה.

מבחני דפ״ר לדוגמא

ברוכים הבאים לסימולציה שלנו. לפניכם 10 שאלות אשר לכל אחת מהן תשובה אחת נכונה. יש לענות על כל השאלות. לרשותכם עומדות 10 דקות, בסיום פתרון המבחן ינתנו הסברים על כלל השאלות. כדי להתחיל בהצגת השאלה הראשונה, לחצו על הכפתור "קדימה"


ציוני הדפ״ר והשפעתם על קבלה לתפקידים

נגישות