כרטיס כוכבים

אתם עומדים להתגייס לצה"ל בקרוב? כדאי שתכירו את "כרטיס הכוכבים", המאפשר לכם לרכוש ציוד אישי כמו ביגוד והנעלה מתוך מגוון פריטים ורשתות – והכל על חשבון צבא הגנה לישראל. 

מה זה כרטיס כוכבים?

החל מינואר 2017, כחלק מהמהלך להפסיק את התרומות הלא חוקיות בצה"ל ולשפר את התנאים של החיילים, הוחלט להעניק לכל מלש"ב כרטיס כוכבים. זהו כרטיס המאפשר לכם, המתגייסים, לרכוש ברשתות וחנויות רבות ציוד לצבא, כשמדובר על ציוד אישי הנחוץ לשירות הצבאי (שהצבא לא מספק לכם). תמורת "כוכבים" ניתן לרכוש על חשבון צה"ל הלבשה תחתונה, ביגוד חורף, נעליים תקניות, נעלי ספורט (ללוחמות ולוחמים בלבד), ביגוד ספורט, ציוד אישי וציוד רכיבה על אופניים. בנוסף לכך, תקבלו הנחות לרכישת ציוד מכספכם הפרטי לפי התנאים של הכרטיס.  

כרטיס כוכבים: איך זה עובד?

14 ימים לפני יום הגיוס שלכם, אתם תקבלו סמס לטלפון הנייד שלכם עם מידע לגבי הזכאות שלהם לכרטיס כוכבים. עליכם להיכנס לקישור המופיע במסרון ולאשר את התקנון. לאחר מכן, תקבלו מסרון חדש עם קישור לכרטיס דיגיטלי הכולל את מספר הכוכבים שמגיעים לכם וקוד. בעזרת הכוכבים תוכלו לרכוש את הציוד ברשתות מסוימות שהכרטיס תקף בהן. עליכם להציג את הקוד בעת הקנייה יחד עם מסמך מזהה – תעודת זהות, או דרכון, או חוגר או רישיון.
אפשר לרכוש את הציוד לפני שאתם מתגייסים או במהלך השירות שלכם. ניתן לצבור את הכוכבים ולממש אותם עד יום השחרור שלכם מצה"ל.
השווי של הכוכבים הוא מעט יותר משקלים. כך לדוגמה, כל המתגייסים מקבלים 215 כוכבים. השווי בשקלים לאחר הנחה של 25% הוא 287 שקלים.

מי זכאי לכרטיס כוכבים בצה"ל?

כל מועמד לשירות ביטחון שקיבל זימון לצו ראשון, זכאי לקבלת כרטיס כוכבים. כמות הכוכבים משתנה בהתאם לאופי התפקיד בצה"ל, ותהליך חלוקת הכוכבים מתקיימת לפי פרקי זמן מסוימים במהלך השירות הצבאי.

כלל צה"לי

לפני הגיוס כל מלש"ב מקבל 215 כוכבים שהם שווי ערך ל-287 שקלים.

תומך לחימה

תומכי לחימה מקבלים לפני הגיוס 215 כוכבים, חודש לאחר הגיוס הם מקבלים עוד 335 כוכבים, ולאחר שנה ממועד הגיוס הם מקבלים עוד 145 כוכבים. סך כל הכוכבים הם 695, שהם שווי ערך ל-927 שקלים.

לוחם

לוחמים מקבלים לפני הגיוס 215 כוכבים, חודש לאחר הגיוס הם מקבלים עוד 535 כוכבים וכן 310 כוכבי ספורט המיועדים לרכישת נעלי ספורט, ולאחר שנה ממועד הגיוס הם מקבלים עוד 485 כוכבים. סך כל הכוכבים הם 1515, שהם שווי ערך ל-2,020 שקלים.

שירות במשטרה

מועמדים לשירות במשטרה (מג"ב או שחם) מקבלים בנוסף לכרטיס הכוכבים גם כרטיס עם נקודות המאפשר להם לקבל הנחות חבר מועדון, וכמו כן 34% הנחה על הלבשה ו-11% הנחה על מוצרי זהב ברשתות המשביר לצרכן וברשתות H&O.

כוכבים אישיים, כוכבי ספורט ונקודות הכספ"ר

כוכבים אישיים

כל מלש"ב מקבל בכרטיס הכוכבים שלו כוכבים אישיים, שאיתם תוכלו לרכוש הלבשה תחתונה כמו גרביים, תחתונים וגופיות וכן פריטי חורף.

כוכבים ספורט

אלו 310 כוכבים המיועדים ללוחמות וללוחמים בלבד. שווי כוכבי ספורט הינו 413 שקלים והם מאפשרים לכם לרכוש נעלי ספורט.

נקודות כספ"ר

אלו נקודות שמעניקות הנחה על מגוון הפריטים לרכישות שתבצעו מהכסף הפרטי שלכם.

הרשתות שעובדות עם הכרטיס וניתן לרכוש בהן באמצעות הכוכבים: המשביר לצרכן, דלתא, מגה ספורט, גלי, ריקושט, קולומביה, H&0 וכן האתר YHO.
יום לפני מועד הגיוס שלכם תקבלו הודעת סמס לטלפון הנייד עם הודעה על כרטיס הכוכבים שמגיע לכם. עליכם להיכנס לקישור, לאשר את התקנון ולאחר מכן תקבלו גישה לכרטיס הכוכבים הדיגיטלי
עליכם להציג את הקוד של כרטיס הכוכבים באחת מהרשתות שעובדות עם הכרטיס, יחד עם תעודה זיהוי/ תעודת חוגר/ דרכון/ רישיון.
תפקידים בשירות לאומי

תפקידים בשירות לאומי

אם קיבלתם פטור מצה"ל ואתם מעוניינים לתרום לציבור ולהשתתף בעשיה לא פחות משמעותית, תוכלו להתנדב לשירות הלאומי. השירות מתאים לגברים

לקריאה »
נגישות